sema

Sema Hz. Mevlana (1207-1273) ilhamıyla yaratılmış ve geliştirilmiş dünyanın en mistik dansı olarak bilinir. Mevlana’ya da Şems-i Tebrizi öğretmiştir. Tasavvuf inancı içerisinde sevgiliyle buluşma olarak yer alsa da günümüzde bu hipnotize eden ve bizlere öğretilenin dışında daha derin bir dans olduğunu söyleyebiliriz. Aktif meditasyon olarak da tanımladığımız bu sufi dans ya da dervish dans dönüş esnasında kişiye farklı deneyimler yaşatır.

Bizler Aumra Studioda bu özel dönüş anlarında alanı tutarak kendinize doğru derin bir yolculuğa çıkmanızda güvenli bir alan tutuyor olacağız.

Dervish In Progress” atölyeleri ile bugüne kadar yüzlerce insanla buluşan çağdaş dans teknikleri ile sufi dansının bir arada deneyimlediği “Dervish In Progress” atölyeleri katılımcılara bedenleri aracılığı ile kendilerini tanıma ve kendileri ile buluşma fırsatı sunar.
Dervish In Progress atölyeleri, insanın özüne ve kendine dönüşünün sembolü ve aracı olarak kullanılır.

Sığ benliğinizden derin benliğinize seyahatler yapmanıza destek sağlayıp her ikisi arasındaki dengeyi sağlamanızı kolaylaştırır.

İnsanı alışık olduğu fiziksel zihinsel ve duygusal konumların dışına çıkartarak, farklı yol haritaları oluşturmasına destek olur ve özgürleştirir. Bu sayede oluşan daha yüksek farkındalık yetisi ile fiziksel zihinsel ve duygusal enerjisinin her boyutta daha verimli kullanılabilmesi için yöntemler sunar.

İşte yaratıcılık ve dönüşüm, bittiğini sandığın yerden başlar!
Birçok eski kültürün bir enstrumanı olan ve Mevlevilikte de kendini gösteren dönüş sayesinde kendinizle yeni bir boyutta karşılaşır ve bu yeni boyutu yaşamlarınıza yerleştirebilirsiniz.
Kişisel bir yolculuktur, anlatılmaz yaşanır…

Bu yolculuğu deneyimlemek için gelin birlikte dön’üşelim.